WCZYTYWANIE

Menu

Alessandro Chiappini: „Relacja młodzieżówki z pierwszym zespołem musi być silna”

Nowy trener DPD Legionovii Legionowo Alessandro Chiappini podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami  na temat działalności LTS Legionovia i przyszłej współpracy młodzieżówki z pionem seniorskim.

-Dzień dobry, trenerze! Dużo zostało już powiedziane o pańskiej przyszłej pracy z seniorkami DPD Legionovii Legionowo. Tym razem chcielibyśmy porozmawiać o grupach młodzieżowych. Czy silna pozycja grup LTS była dla pana argumentem za dołączeniem do naszego projektu?

Alessandro Chiappini: -Był to jeden z tematów, o których rozmawialiśmy na pierwszym spotkaniu z prezesem Konradem Ciejką. To świetne uczucie widzieć, jak pion młodzieżowy jest ważny dla całej organizacji naszego klubu! To wspaniały fundament do budowy projektu na lata.

-Dwóch pańskich asystentów: Adrian Chyliński i Maciej Juszt będzie pracować również z grupami młodzieżowymi i pomagać Wojciechowi Lalkowi i Pawłowi Kowalowi. Czy to ułatwi panu współpracę z LTS-em?

-Tak, głęboko wierzę w to, że to najlepsza droga do tego, byśmy pracowali jak wielka rodzina, relacja pomiędzy młodzieżówką a pionem seniorskim musi być silna. Cele są różne, mam na myśli to, że młodzież musi kłaść jeszcze większy nacisk na rozwój fizyczny i umiejętności techniczne, ale utrzymywanie spójnej linii z założeniami pierwszego zespołu będzie kluczowe dla długoterminowej współpracy.

-Czy będzie pan obecny na meczach LTS?

-Tak, chcę uważnie śledzić mecze LTS-u i tak często, jak to będzie możliwe, również treningi.

-Czy te młode dziewczyny będą miały możliwość dołączenia do pańskiej grupy?

-Nasz projekt młodzieżowy ma cel, by wyszkolić jak najwięcej zawodniczek i przygotować je do gry w LSK. To musi być ich marzenie. Jestem przekonany, że będzie do tego okazja.

-Jak się panu podoba organizacja młodzieżowego LTS-u?

-Wyniki to najlepsza odpowiedź i nie mam tu na myśli tylko tych wszystkich medali, ale również liczbę zawodniczek grających dziś w LSK, a rozwijających wcześniej swoje talenty w Legionowie.

fot. LSK.pl

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych
sponsor tytularny
Miasto Legionowo
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub LTS Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

Powiat Legionowski
Starosta Sylwester Sokolnicki

Nie ma drugiego takiego klubu nie tylko w powiecie, ale i województwie! Zawodniczki, szkoleniowcy i działacze klubu udowodnili, że dzięki determinacji i wspólnym działaniom można spełnić marzenia. Siatkarki Legionovii są dziś wzorem dla dziewcząt, które chcą wytrwałością i ciężką pracą osiągnąć sportowe sukcesy.