WCZYTYWANIE

Menu

Historyczny sukces młodzieży z LTS Legionovia!

W środę ekipa LTS Legionovia zapewniła sobie awans do 1/8 finału TAURON Pucharu Polski, zwyciężając nad Wieżycą 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Tym samym po raz pierwszy w historii na tym etapie rozgrywek zobaczymy aż dwa zespoły z Legionowa!

W drodze do środowego meczu podopieczne trenera Pawła Kowala wyeliminowały już pierwszoligowca z Aleksandrowa Łódzkiego, jednak bezsprzecznym faworytem starcia była w tym przypadku drużyna ze Stężycy. Siatkarki z Kaszub nieźle radzą sobie na zapleczu TAURON Ligi, plasując się w środku tabeli.

Wielu fachowców dostrzegło już wcześniej dobrą dyspozycję drugoligowych rezerw Legionovii, które w tegorocznych rozgrywkach zgromadziły jak dotąd komplet punktów. Notowania bukmacherów zapowiadały wyrównane starcie dwóch zespołów o podobnym potencjale. Środa przyniosła jednak inne rozstrzygnięcia i to ekipa Pawła Kowala dominowała na parkiecie.

Mój zespół świetnie zareagował na założenia taktyczne na ten mecz i zrealizował je niemal w stu procentach. Graliśmy na wysokich emocjach, co poniosło nas do dobrego występu i nie pozwoliło zespołowi ze Stężycy rozwinąć się ani na chwilę – mówi trener Kowal.

W pierwszych dwóch setach drugoligowiec z Legionowa, którego skład stanowią juniorki i rezerwowe siatkarki pierwszego zespołu (absolwentki akademii LTS Legionovia: Diana Dąbrowska, Sonia Stefanik i Maja Szymańska), wyraźnie znalazł receptę na wyżej notowane rywalki. Mocne zagrywki i bardzo dobra gra w kontrataku zaprocentowały i LTS wygrało do 17 i 15.

Najciekawsza walka miała miejsce w ostatniej partii, w której drużyna ze Stężycy prowadziła nawet 23:21. W końcówce jednak, po czasie na żądanie trenera, gospodynie rzutem na taśmę wygrały cztery kolejne wymiany i postawiły kropkę nad „i”, sięgając po historyczny awans.

Pokonanie pierwszoligowca w poprzedniej rundzie pozwoliło nam głęboko uwierzyć, że rywal z tego poziomu rozgrywkowego nie jest dla nas przeszkodą nie do przejścia. Przebieg meczu ze Stężycą i kontrola, jaką LTS miał nad tym spotkaniem dają drużynie dużo wiary we własne możliwości – komentuje Paweł Kowal.

W 1/8 finału LTS może trafić na którąś z ekip ekstraklasowych, w tym na… IŁ Capital Legionovię Legionowo! Czy po raz pierwszy podwarszawskie miasteczko zobaczy derby w meczu o stawkę? Dowiemy się już za kilka dni! Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na 26 listopada.

Od wielu lat staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju młodzieży – mówi zadowolony prezes obu legionowskich klubów Konrad CiejkaJak pokazują ostatnie wyniki oraz rosnąca liczba naszych absolwentek nie tylko w rodzimych wyższych ligach, ale również grających poza granicami Polski, nasza strategia jest dobra dla młodych zawodniczek wypływających na szerokie wody!

-Czekamy z podekscytowaniem na losowanie. To będzie fantastyczna nagroda dla dziewczyn za ich dobrą postawę w Pucharze – kończy Kowal.

Sponsorem Głównym grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Legionowo.

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych
sponsor tytularny
Miasto Legionowo
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub LTS Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

Powiat Legionowski
Starosta Sylwester Sokolnicki

Nie ma drugiego takiego klubu nie tylko w powiecie, ale i województwie! Zawodniczki, szkoleniowcy i działacze klubu udowodnili, że dzięki determinacji i wspólnym działaniom można spełnić marzenia. Siatkarki Legionovii są dziś wzorem dla dziewcząt, które chcą wytrwałością i ciężką pracą osiągnąć sportowe sukcesy.