WCZYTYWANIE

Menu

Kadetki LTS Legionovia w finałach Mistrzostw Polski

Ekipa kadetek LTS Legionovia prowadzonych przez trenera Wojciecha Lalka na własnym parkiecie wywalczyła awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 14-18 października 2020.

W mocno obsadzonym turnieju półfinałowym oprócz legionowianek wzięły udział: MOS Wola Warszawa, Stal Mielec i Atena Warszawa.  Już drugiego dnia turnieju zarówno LTS, jak i Atena, zapewniły sobie awans do finałów, wygrywając bez straty seta zarówno z MOS-em, jak i Stalą.

Niedzielny mecz z Ateną nie niósł presji wyniku – obie ekipy były już pewne awansu i walczyły tylko o prestiż i teoretycznie lepsze rozstawienie. To rozluźnienie jak gdyby udzieliło się legionowskiej ekipie, która zagrała słabiej, niż w poprzednich starciach, i uległa aktualnym Wicemistrzyniom Polski.

Będzie to już szósty z kolei turniej najlepszych ośmiu zespołów kadetek w Polsce z udziałem LTS. W tym czasie legionowianki wywalczyły pięć medali, w tym cztery złote.

Sponsorem Głównym grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych
sponsor tytularny
Miasto Legionowo
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub LTS Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

Powiat Legionowski
Starosta Sylwester Sokolnicki

Nie ma drugiego takiego klubu nie tylko w powiecie, ale i województwie! Zawodniczki, szkoleniowcy i działacze klubu udowodnili, że dzięki determinacji i wspólnym działaniom można spełnić marzenia. Siatkarki Legionovii są dziś wzorem dla dziewcząt, które chcą wytrwałością i ciężką pracą osiągnąć sportowe sukcesy.