WCZYTYWANIE

Menu

Magda Olszowiec: LTS to był świetny wybór!

Przed sezonem siódmoklasistka Magda Olszowiec zdecydowała się na przeprowadzkę z Zawiercia do Legionowa. Dziś opowiada nam o procesie adaptacji w LTS Legionovia i ocenia swoją decyzję z perspektywy czasu.

Legionovia.pl: -Przed rokiem stanęłaś przed trudnym wyborem – decyzja o przeprowadzce do Legionowa zapadła przed ostatnią, ósmą klasą szkoły podstawowej. Jak z perspektywy czasu oceniasz to rozwiązanie?

Magdalena Olszowiec: –Cieszę się, że razem z rodzicami zdecydowaliśmy się na ten krok. Faktycznie były spore obawy o to, czy sobie poradzę i jak będzie wyglądało życie tak daleko od domu, ale dziś mogę powiedzieć, że nie było czego się bać. Wszyscy są bardzo pomocni. Nauczyciele w szkole i wszyscy w klubie, łącznie z koleżankami, które są tutaj dłużej, bardzo pomogli mi w zaadaptowaniu się do nowej sytuacji. Gdybym ponownie stanęła przed takim wyborem, decyzja byłaby taka sama!

-Czy coś zaskoczyło Cię w codziennym funkcjonowaniu klubu?

-Po przeprowadzce nie, ponieważ miałam możliwość przyjechać do klubu i zobaczyć jak to wygląda tutaj w praktyce już wcześniej, zanim zdecydowałam się przenieść do LTS. Przy pierwszym kontakcie zaskakujące dla mnie było wszystko: to, że mamy tyle treningów, w tym indywidualnych. Wszystkie grupy są pod opieką naszej fizjoterapeutki pani Marty.

-Choć jesteś młodziczką, dobrze radzisz sobie również w kategorii kadetek…

-To było dla mnie bardzo duże wyzwanie, kiedy dowiedziałam się, że mam też grać w kadetkach. Starsze dziewczyny przyjęły mnie jak swoją, a w całym klubie trenujemy w spójny sposób, więc bardzo łatwo się przestawiłam.

-Przed Wami turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Czego Ci życzyć przed jego rozpoczęciem?

-Najlepiej dobrej gry w każdym meczu i tego, żebym po zakończeniu turnieju mogła powiedzieć, że dałam z siebie maksimum. Będziemy walczyć ile sił!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych
sponsor tytularny
Miasto Legionowo
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub LTS Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

Powiat Legionowski
Starosta Sylwester Sokolnicki

Nie ma drugiego takiego klubu nie tylko w powiecie, ale i województwie! Zawodniczki, szkoleniowcy i działacze klubu udowodnili, że dzięki determinacji i wspólnym działaniom można spełnić marzenia. Siatkarki Legionovii są dziś wzorem dla dziewcząt, które chcą wytrwałością i ciężką pracą osiągnąć sportowe sukcesy.