WCZYTYWANIE

Menu

Protest LTS bez reakcji PZPS

Oświadczenie Zarządu LTS Legionovia.

W pierwszym dniu roboczym po zakończeniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek Zarząd LTS Legionovia przesłał do Prezesa Zarządu PZPS protest w sprawie występu nieuprawnionej zawodniczki. Do momentu rozpoczęcia turnieju nie spotkał się on z reakcją.

Zarząd otrzymał mailową odpowiedź od Pana Tomasza Palucha, przewodniczącego Wydziału ds. Młodzieży PZPS, który utrzymuje, iż decyzję o dopuszczeniu do gry w turnieju półfinałowym MPJ Patrycji Łagidy z MKS Kalisz podjął jednoosobowo. Obowiązujący Regulamin Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych wyklucza występ zawodniczki uczącej się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku w dwóch różnych kategoriach wiekowych na poziomie półfinałów, a zatem Pan Tomasz Paluch podjął decyzję o uchyleniu zapisu w/w Regulaminu.

W interpretacji Zarządu LTS Legionovia Regulamin uchwalony przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma prawo zmieniać wyłącznie wspomniany Zarząd. Nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów poświadczających zmianę trybu wprowadzania zmian w Regulaminie.

W odpowiedzi na naszą wiadomość (adresowaną do Prezesa PZPS Pana Jacka Kasprzyka, nie do siebie) Pan Paluch informuje, iż MKS Kalisz otrzymał zgodę na występ nieuprawnionej zawodniczki, ponieważ wystąpił o zgodę na taki występ, a inne kluby w podobnej sytuacji nie. Logika tego stwierdzenia jest niezrozumiała dla Zarządu LTS Legionovia, ponieważ stwarza niebezpieczny precedens. Idąc tym tropem, przed każdym turniejem uczestnicy mogą złożyć szereg próśb uchylających regulamin, a wzmacniających ich zespoły, na przykład wnioskując o dopuszczenie do gry zawodniczek starszych lub reprezentujących w danym sezonie barwy innego klubu.

Po raz kolejny zaznaczamy, że w niczym nie ujmujemy fantastycznemu występowi MKS Kalisz na ½ finałów MPJ i go gratulujemy. Nie uważamy klubu z Kalisza za winny zaistniałej sytuacji.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek rozpoczął się dziś o godzinie 10.00. W związku z powyższym w świetle jawnego pogwałcenia zapisów Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych oraz braku reakcji Prezesa Zarządu PZPS na nasz protest z dnia 24 maja 2021, Zarząd LTS Legionovia podjął decyzję o przekazaniu sprawy do kancelarii prawnej, która zajmie się dalszym tokiem tej sprawy.

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych
sponsor tytularny
Miasto Legionowo
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub LTS Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

Powiat Legionowski
Starosta Sylwester Sokolnicki

Nie ma drugiego takiego klubu nie tylko w powiecie, ale i województwie! Zawodniczki, szkoleniowcy i działacze klubu udowodnili, że dzięki determinacji i wspólnym działaniom można spełnić marzenia. Siatkarki Legionovii są dziś wzorem dla dziewcząt, które chcą wytrwałością i ciężką pracą osiągnąć sportowe sukcesy.